Aktuality

Jak (ne)čistit okna

Čištění oken je jednou z činností, do které se vám nechce, ale kterou (snad) alespoň dvakrát za rok absolvujete. Třeba si říkáte, že na mytí oken není co zkazit, ale pár tipů určitě neuškodí.

 • Sluníčko je lepší na pláži, ne při úklidu
  Ačkoliv se při troše sluníčka pracuje vždycky lépe, u čištění oken jsou sluneční paprsky vaším nepřítelem. Na přímém slunci během horkého dne totiž čistící přípravky velmi rychle zasychají a můžou zanechat šmouhy. Proto je lepší nechat čištění oken na zamračený, ale suchý den. Pokud to nejde jinak a sluníčko svítí, začněte alespoň na straně domu, kam nesvítí přímo.
 • Rámy a parapety jsou také špinavé
  Pokud před čištěním skel vynecháte rám okna a parapety, přijde práce na skle vniveč. Vždy nejprve vysajte prach na parapetu, rámu oken a poté je důkladně otřete hadrem. Pozor na kanálky mikroventilace, které se rády ucpávají všemožnými nečistotami a hmyzem. Vyčistíte je například malým šroubovákem, na který namotáte hadřík. Poté, co důkladně vyčistíte rámy a parapety, se můžete pustit do leštění skel.
 • Málo čistícího přípravku vám přidá práci
  Nebojte se použít více přípravku na mytí skel, obzvlášť pokud je opravdu sucho a teplo, nebo jsou skla hodně špinavá. Pokud budete s přípravkem šetřit, o to více se nadřete při leštění šmouh, které suchý hadřík nadělá.
 • Noviny jsou na čtení, ne na okna
  Pořád můžete z různých zdrojů zaslechnout, že nejlepší na čištění skel jsou zmuchlané noviny. Nejsou. Nežijeme v minulém století, proto můžeme používat moderní materiály jako mikrovlákno, které je na čištění oken ideální. Utěrky z mikrovlákna nezanechávají šmouhy, lehce se s nimi leští a dají se dobře prát. 

 

Zajímá vás, kolik by stálo mytí oken u vás doma nebo v kanceláři? Ozvěte se nám a připravíme kalkulaci.

[wd_contact_form id=“2″]